Rehabilitacja
Wykonywane zabiegi - rehabilitacja

DRENAŻ LIMFATYCZNY

Bardzo skuteczna metoda walki z cellulitem i obrzękami. Drenaż limfatyczny to nieinwazyjna metoda detoksykacji organizmu oraz usprawniania krążenia limfy i krwi. Jest powszechnie stosowany w celu usuwania cellulitu, modelowania sylwetki, rozluźniania napiętych mięśni, regeneracji po liposukcji, ujędrniania skóry czy usuwania obrzęków.

ELEKTROTERAPIA

Elektroterapia jest jednym z działów fizykoterapii wykorzystującym prąd stały oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości. Zabiegi z wykorzystaniem prądu polegają na ułożeniu na ciele pacjenta elektrod, przez które przepływa prąd.

FALA UDERZENIOWA

Terapia falą uderzeniową to zabieg fizykoterapeutyczny, który ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Podczas zabiegu poprawia się miejscowo cyrkulacja krwi, przez co tkanki są lepiej odżywione. Wzrasta też produkcja naturalnego kolagenu, który jest głównym budulcem tkanek miękkich – dzięki temu regeneracja przebiega szybciej.

FIZYKOTERAPIA

Fizykoterapia jest działem w fizjoterapii wykorzystującym zarówno naturalne czynniki fizyczne (np. czynniki termiczne),  jak i czynniki wytwarzane przez urządzenia (np. prądy, ultradźwięki, promieniowanie podczerwone) w celu bodźcowania organizmu. Odpowiednio dobrane zabiegi fizykalne stwarzają warunki do regeneracji ustroju.

KINESIOLOGY TAPING

Kinesiotaping, inaczej określany również jako plastrowanie dynamiczne, jest techniką fizjoterapeutyczną stosowaną w leczeniu bólu, nadwyrężeń, blizn i innych urazów ciała.

KRIOTERAPIA

Krioterapia to metoda leczenia, polegająca na schładzaniu ciała bardzo niską temperaturą. Zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalnego aparatu, uwalniającego gaz w postaci ciekłego azotu o temperaturze -176ºC i trwa od 1 do 5 minut.

LASEROTERAPIA

Laseroterapia jest to zabieg wykorzystujący lecznicze działanie promieniowania laserowego. Zabieg polega na skierowaniu sondy na miejsce chorobowe. Można go wykonać w sposób kontaktowy, bądź bezkontaktowy, punktowo.

MAGNETOTERAPIA

Magnetoterapia wykorzystuje pozytywne działanie pola magnetycznego, zmiennego o niskich częstotliwościach. W odróżnieniu do innych zabiegów ten nie wymaga zdejmowania odzieży. Pole magnetyczne przenika przez ubrania, bandaże a nawet gips. Dlatego też zabieg ten jest jednym z pierwszych zalecanych po złamaniach.

MASAŻ BAMBUSAMI

Masaż bambusami bardzo dobrze wpływa na krążenie i niweluje ból związany z napięciem mięśni. Masażyści wykorzystują w swoich praktykach różnego rodzaju olejki, dzięki czemu masaż staje się także formą aromaterapii.

MASAŻ DLA DZIECI (OD 5 ROKU ŻYCIA)

Masaż dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym  jest dobrym sposobem na łagodzenie nadpobudliwości, ale także zmniejszanie stopnia agresji. Ponadto dzieci, które są regularnie masowane, lepiej się uczą i lepiej funkcjonują w społeczeństwie.

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

Masaż gorącymi kamieniami jest polecany  osobom zestresowanym, które potrzebują głębokiego relaksu. Tego typu zabieg łączy korzyści płynące zarówno z tradycyjnego masażu manualnego, jak i oddziaływania na skórę ciepłem. Rozcieranie ciała ciepłymi kamieniami pozytywnie wpływa na krążenie, wzmacnia układ odpornościowy i rozluźnia mięśnie. Ten rodzaj masażu przypadnie do gustu również osobom cierpiącym na bezsenność i zmagającym się z nerwicami – po zabiegu ciało oraz umysł są ukojone, wyciszone i w pełni zregenerowane.

MASAŻ KLASYCZNY

Masaż klasyczny może być stosowany profilaktycznie u każdego, zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Szczególnie polecany jest osobom zapracowanym i zmęczonym, ponieważ pomaga odzyskać stan wewnętrznej równowagi. Wskazany jest także dla ludzi prowadzących aktywny tryb życia, którzy chcą się wyciszyć, odprężyć i zregenerować organizm po wysiłku.

MASAŻ LECZNICZY

Masaż leczniczy jak sama nazwa wskazuje ma na celu oddziaływanie lecznicze na tkanki pacjenta. Terapeuta wykonuje manualne prace na tkankach miękkich, które są dotknięte różnego rodzaju zmianami jak choćby nadmierne napięcie czy zwiększona tkliwość. To wszystko wykonywane jest po to aby przyśpieszyć przepływ kwi i związków odżywczych do obolałych oraz chorych okolic ciała, aby przyśpieszyć procesy regeneracyjne.

MASAŻ POWIĘZIOWY

Masaż powięziowy to forma fizjoterapii stosowana w leczeniu bólu mięśni, stanów zapalnych stawów, urazów i przeciążeń. Koncentruje się na pracy z powięzią, czyli tkanką łączną obejmującą mięśnie, kości, narządy, naczynia krwionośne i nerwy. Jego celem jest uwolnienie napięć i blokad w tkance łącznej oraz poprawa krążenia krwi i limfy. Dzięki masażowi powięzi możemy pozbyć się bólu, a także przywrócić pełną zdolność do poruszania się przy mniejszym nakładzie energii.

MASAŻ RELAKSACYJNY

Masaż relaksacyjny to zabieg bardzo delikatny i nieinwazyjny. Może występować w formie masażu całościowego, czyli obejmując wszystkie partie ciała od stóp po szyję lub koncentrować się na jednej bądź kilku partiach ciała.Prowadzi do poprawy stanu psychosomatycznego pacjenta - niweluje skutki stresu i zmęczenia w organizmie oraz wycisza emocjonalnie.

MASAŻ SPORTOWY

Masaż sportowy dedykowany jest osobom czynnie uprawiającym różnorodną aktywność fizyczną.
Bazuje na technikach masażu klasycznego, jednak wykonywany jest znacznie intensywniej, z użyciem większej siły i energii.

MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH

Jest formą masażu mająca na celu zniesienie napięć w obrębie sieci mięśniowo-powięziowej, polegająca na rozluźnieniu tkanek Pacjenta, poprawie ich mobilności względem siebie oraz znoszeniu restrykcji. Skutecznie likwiduje napięcia mięśniowo-powięziowe.Terapia tkanek głębokich to ogromne i przede wszystkim długotrwałe korzyści dla całego ciała i organizmu.

MASAŻ TRANSBUKALNY

Zabiegu polega na obustronnym ugniataniu zewnętrznych tkanek twarzy, dzięki czemu otrzymujemy efekt redukcji napięcia mięśni, pobudzenia mikrokrążenia na poziomie komórkowym, stymulacji wydzielania elastyny, a także kolagenu.

MASAŻ ŚWIECĄ

Masaż świecą aromatyczną jest wskazany zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli odczuwasz stres, problemy ze snem, nadmiar obowiązków lub zwyczajne zmęczenie po całym dniu, to taki zabieg jest świetnym pomysłem na odprężenie oraz relaks.

SONOTERAPIA

Sonoterapia wykorzystuje mechaniczną falę ultradźwiękową o wysokich częstotliwościach. Ultradźwięki mają działanie przeciwbólowe, a także regeneracyjne. Poprzez zwiększenie mikrokrążenia oraz dotlenienia komórek zmniejszają napięcie mięśniowe, rozszerzają naczynia krwionośne, a ponad to hamują procesy zapalne.

TERAPIA INDYWIDUALNA

Kompleksowy zabieg terapeutyczny, którego zadaniem jest długotrwałe zmniejszenie wielu dolegliwości narządu ruchu. Wykorzystywana jest do leczenia przeciążeń, kontuzji oraz różnego rodzaju bólów.

TERAPIA SKRONIOWO-ŻUCHWOWA

Podczas sesji terapeutycznej prowadzony jest szczegółowy wywiad, badanie diagnostyczne w obrębie aparatu żucia, a także innych części ciała mogących mieć wpływ na zaburzenia w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego (kręgosłup, miednica i inne stawy).

TERAPIA WAD POSTAWY

Wadą postawy jest nieprawidłowa, odbiegająca od przyjętych norm postawa ciała. Najczęściej o wadach postawy mówi się w odniesieniu do dzieci, gdyż w skutek intensywnego wzrostu rodzic łatwo zauważa zmiany w sylwetce swojego dziecka.

Umów się na wizytę
Nie zwlekaj, już teraz wybierz odpowiedni dla siebie termin wizyty.