ZABIEGI

KINESIOLOGY TAPING

Kinesiotaping, inaczej określany również jako plastrowanie dynamiczne, jest techniką fizjoterapeutyczną stosowaną w leczeniu bólu, nadwyrężeń, blizn i innych urazów ciała. Polega on na wykorzystaniu taśmy do tapingu, którą nakleja się w specyficzny sposób, w określonych miejscach - po to, by pobudzić tkanki mięśni, skóry, a także naczyń limfatycznych i krwionośnych do pracy oraz regeneracji, a oprócz tego - by chronić stawy i więzadła  przed ponownym przeciążeniem bądź urazem.
Taśmy do kinesiotapingu - jak działają?
Plastry do kinesiotapingu to tak naprawdę rozciągliwe taśmy , pokryte z jednej strony warstwą bezpiecznego dla skóry kleju. 
Plastry kinetyczne  mają zadanie polegające na odciążeniu układu ruchu lub poszczególnych mięśni, a także na pobudzeniu przepływu limfy w naczyniach oraz przepływu krwi dlatego wykorzystywane są przez zawodowych sportowców i osoby trenujące na co dzień, by odciążyć układ ruchu i zapobiec kontuzjom. Wszystko to składa się na właściwości regenerujące i wspierające organizm w powrocie do zdrowia podczas leczenia kontuzji czy w okresach wzmożonego wysiłku fizycznego. Dodatkowo tejpy nie powodują dyskomfortu w trakcie noszenia - są więc wygodnym, skutecznym i efektywnym uzupełnieniem klasycznej fizjoterapii lub innego sposobu leczenia.

Głównym zadaniem taśm jest działanie przeciwbólowe oraz odciążające konkretne partie mięśniowo/kostne dlatego zaleca się je stosowanie w przypadku:

-wady postawy przebiegające z patologicznym pogłębieniem naturalnych krzywizn kręgosłupa (lordoza, kifoza), garbienie się, redukcja bawolego karku i innych wad;
-obniżone napięcie mięśniowe w różnych partiach ciała;
-obrzęki kończyn dolnych ;
-kontuzje oraz urazy pojawiające się u sportowców związane ze skręceniami, nadwyrężeniem a nawet zerwaniem ścięgna czy naderwaniem mięśnia;
-stabilizację określonych części ciała po przebytym urazie;
-ból pojawiający się jako objaw zwyrodnień stawów
-ból napięciowy związany z pogorszonym stanem emocjonalnym.

Umów się na wizytę
Nie zwlekaj, już teraz wybierz odpowiedni dla siebie termin wizyty.