Karboksyterapia w odchudzaniu
Karboksyterapia w odchudzaniu
Jeśli zależy ci na zlikwidowaniu nierówności podskórnych spowodowanych nierównym rozłożeniem tłuszczu w twoim ciele, lub też na zlikwidowaniu zbyt dużych zasobów tkanki tłuszczowej pod skórą, to idealna jest do tego karboksyterapia. Karboksyteapia zaliczana jest do zabiegów odchudzających i modelujących sylwetkę. Jest to zabieg miejscowy, konkretnie stosowany w miejscu z problemem. Jego celowany charakter oraz silną moc stymulacyjną gwarantują bardzo wysoka skuteczność.
Karboksyterapia to zabieg medyczny polegający na podskórnym lub śródskórnym podaniu dwutlenku węgla.
Wskazania do karboksyterapii
Karboksyterapia wskazana jest u osób u których występują nierównomierności tkanki tłuszczowej w okolicy boczków, ud, kolan, pośladków, ramion i brzucha.
Dwutlenek węgla modeluję sylwetkę za pomocą precyzyjnego oddziaływania na komórki tłuszczowe. Dzieję się to za pomocą “urazu ciśnieniowego” komórek tłuszczowych oraz rozpuszczenia ich dzięki kwasowi węglowemu. Podczas zabiegu dochodzi również do lepszego dotlenienia okolicy zabiegowej przez co sam tłuszcz jest lepiej metabolizowany. Przełom karboksyterpii polega głównie na precyzyjnie zlokalizowanym działaniu i skoncentrowaniu mocy zabiegowej.
Karboksyterapia ma również zastosowanie w walce z cellulitem. Cellulit powstaje w wyniku zmian naczyniowych, upośledzeniu układu limfatycznego oraz układu krążenia. Dzięki zastosowaniu terapii dwutlenkiem węgla jesteśmy w stanie znacznie zmniejszyć występowanie cellulitu. Dzieję się tak dzięki inicjacji stanu zapalnego w obszarze poddawanym działaniu dwutlenku węgla. Każdy stan zapalny wywołany w sposób zamierzony i kontrolowany doprowadza do wytworzenia nowych komórek kolagenu i elastyny oraz miejscowego napływu czynników wzrostu. Te procesy umożliwiają całkowity remodeling skóry w efekcie czego otrzymujemy wygładzoną i sprężystą skórę.
Cechy zabiegu
Zabieg karboksyterapii jest całkowicie bezpieczny oraz skuteczny. Jako jeden z niewielu zabiegów pozwala jednocześnie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz znacznie polepszyć stan skóry okolicy zabiegowej. Jest to tak ważne i spektakularne, ponieważ nasza skóra po znacznej utracie tkanki tłuszczowej staję się wiotka i mało sprężysta, dzięki karboksyterapii jesteśmy w stanie uniknąć tego efektu poprzez stymulowany remodeling skóry.
W tym miejscu należy zaznaczyć, ze zabieg karboksyterapii jest procedurą medyczną, zadbaj więc o to, żeby zabieg wykonany był przez personel z wykształceniem medycznym z właściwym przeszkoleniem.
Jak często wykonywać karboksyterapię?
Najczęściej zalecamy serię 5-10 zabiegów w odstępach tygodniowych. Karboksyterapia trwa w zależności od miejsca poddawanego zabiegowi od kilku do kilkunastu minut. Kiedy zabieg miał przede wszystkim usunąć tkankę tłuszczową i cellulit, należy go przeprowadzić 1 raz w roku w celu stymulowania naszych komórek do efektywnej pracy, której efektem jest jędrna skóra. Przy wykonywaniu zabiegów pamiętaj o konsekwencji i systematyczności, która jest niezbędna przy utrzymaniu zdrowego i pięknego ciała.
Podsumowanie
Jeśli chcesz pozbyć się nadmiaru podskórnej tkanki tłuszczowej, wymodelować swoją sylwetkę oraz pobudzić swoje tkanki do pracy, w celu utrzymania sprężystości skóry, to karboksyterapia jest zabiegiem, który trafia w konkretny punkt i rozwiązuje problem w konkretnej części ciała. To zabieg celowany, o bardzo wysokiej skuteczności dlatego znajduje się w standardzie zabiegów modelujących sylwetkę i cieszy się bardzo wysoką skutecznością i jest wysoko oceniany przez pacjentów.
Autor
Julia Rogowska-Patryn