Blog
karboksyterapia zabieg

Karboksyterapia - sposób na wypadające włosy

27.03.2023

Karboksyterapia - rozwiązanie problemu z wypadaniem włosów

Czy wiesz jak pobudzić swoje mieszki włosowe do efektywnej pracy i pobudzić odrost włosa?

W czasach, w których wiele osób boryka się z problemem nadmiernego wypadania włosów lub łysieniem androgenowym czy plackowatym, karboksyterapia może być skutecznym i pożądanym  rozwiązaniem tych problemów. Karboksyterapia polega na śródskórnym podaniu sprężonego dwutlenku węgla za pomocą małej igły. Zabieg jest precyzyjnie przeprowadzany wysokospecjalistycznym sprzętu.

Jak działa karboksyterapia?

Podany dwutlenek węgla rozchodzi się równomiernie pod skórą głowy, rozszerzając miejscowo naczynia krwionośne, tym samym poprawiając lokalne mikrokrążenie. W wyniku tego procesu brodawka włosa zostaje lepiej unaczyniona, co usprawnia odżywienie oraz dotlenienie mieszków włosowych.  Jest to bardzo dużo stymulacja, dla mieszków włosowych do wzmożonej pracy. Już po 10 zabiegach obserwuje się wyraźne zagęszczenie włosów oraz ich wzmocnienie.

Wskazania do zabiegu

Główne wskazania do zabiegu to:

 - łysienie androgenowe,

 - łysienie plackowate,

 - nadmierne wypadanie włosów

 - włosy słabe, mało zagęszczone

Jaka powinna być częstotliwość zabiegów?

Często pojawia się pytanie, ile zabiegów trzeba wykonać żeby osiągnąć pobudzenie wzrostu włosów? Niestety odpowiedź jest różna, w zależności od każdego indywidualnego przypadku. Badania pokazują, że statystycznie są to 3-4 serie po 10 zabiegów każda. Serie zabiegowe powinny być wykonywane w odstępach dwu miesięcznych, aby dać czas mieszkom włosowym na podjęcie pracy i regeneracji.  Pojedyncze zabiegi w każdej serii wykonujemy  co 1-2 tygodnie.

Pierwsze efekty kuracji  pojawiają się po dwóch miesiącach, zdarza się również, że pacjenci  po wykonaniu tylko 1 serii ( 10 zabiegów ) są wystarczająco zadowoleni z efektów i nie mają potrzeby dalej ich wykonywać, w takim przypadku zaleca się jeden zabieg podtrzymujący wykonywany co 2-3 miesiące.

Zalety karboksyterapii

Karboksyterapia do doskonały sposób na pobudzenie wzrostu włosów i ich wzmocnienie. Stymulujące działanie śródskórnego podania sprężonego dwutlenku węgla pobudza, odżywia i wzmacnia „uśpione” mieszki włosowe.

Precyzyjne zalety karboksyterapii to:

  • zwiększenie przepływu krwi
  • zwiększenie tlenu i składników odżywczych
  • poprawa mikrokrążenia
  • odnowa komórkowa
  • aktywacja procesów dotleniania tkanek
  • zwiększenie naturalnych czynników wzrostu m.in. VEGF – czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego

Karboksyterpia jest świetnym zabiegiem wykorzystującym naturalne zdolności naszego organizmu do pracy i regeneracji.

Podsumowanie

Karboksyterapia to zabieg, który może przynieść wiele korzyści związanych z problemem nadmiernego wypadania włosów, łysienia czy też słabych włosów. Dzięki temu zabiegowi można poprawić mikrokrążenie, zwiększyć przepływ krwi oraz włączyć czynnik wzmacniający wzrost włosów. Należy jednak pamiętać, ze zabieg musi być wykonywany przez odpowiednio przeszkolony personel z wykształceniem medycznym.

Oto efekt serii 10 zabiegów karboksyterapii wykonanej u naszego pacjenta w Gabinetach Rogowska.

karboksyterapia efekt

Autor

Julia Rogowska-Patryn