Terapia wad postawy – Gabinety Rogowska

Terapia wad postawy

O wadach postawy mówi się najczęściej w odniesieniu do dzieci i młodzieży. Jednak nie znaczy to, że problem dotyczy tylko i wyłącznie osób młodych. Wady postawy to problem niemal cywilizacyjny i cierpi na nie w mniejszym lub większym stopniu spora część społeczeństwa. 

Wady postawy, jeśli chodzi o dorosłych mogą wynikać zarówno z nieodpowiedniego trybu życia, jak i zaniedbań z okresu młodości. W przypadku osób dorosłych korekcja wad jest trudniejsza niż w przypadku dzieci, kręgosłup bowiem kształtuje się i rośnie do około 25 roku życia. Później nie jest już taki „elastyczny”, więc trudniej go prostować.

Nie znaczy to jednak, że nie można nic zrobić po tym czasie. Odpowiednio dobrane ćwiczenia i systematyczność w ich wykonywaniu oraz zmiana codziennych, zgubnych nawyków, przynoszą pozytywne efekty. W przypadku osób dorosłych ważne jest też podejmowanie regularnej aktywności ruchowej, dla wzmocnienia mięśni i utrzymania wysokiej sprawności organizmu. Czym większa sprawność, tym lepiej pracują narządy wewnętrzne, tym również lepsze samopoczucie, większe zdolności samo regeneracji i wyższa odporność. To wszystko przyspiesza pozytywne zmiany wprowadzane do naszego organizmu i pozwala utrzymać ich efekty.

Wskazania do terapii:

• skrócenie lub zwiększone napięcie mięśni, które zmieniają postawę ciała i przeciążają inne tkanki

• wady stóp

• skoliozy piersiowe i lędźwiowe

• odstające łopatki

• plecy płaskie, okrągłe, wklęsłe oraz wklęsło – okrągłe

• kolana koślawe i szpotawe

• stopy szpotawe i koślawe

• problemy z równowagą i koordynacją

• problem z odpowiednim poziomem napięcia mięśniowego

Umów się na wizytę


  Obowiązek informacyjny - Zgodnie z art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (...) czytaj więcej

  Przyjmujemy

  Poniedziałek – Piątek 7.00 – 21.00

  Sobota8.00 – 15.00

  Informacje / Wizyty

  REHABILITACJA

  tel. +48 792 756 666
  tel.
  +48 796 626 161
  tel.
  +48 22 252 90 87

  ODCHUDZANIE & KOSMETYKA, ​REHABILITACJA

  tel. +48 796 626 161
  tel. +48 22 408 54 17

  e-mail: biuro@gabinety-rogowska.pl