Fala uderzeniowa – Gabinety Rogowska

Fala uderzeniowa

Terapia falą uderzeniową to nowoczesna metoda leczenia polegająca na stymulacji procesu zdrowienia tkanek miękkich, za pomocą ukierunkowanej energii dostarczanej przez skórę. Jest to metoda nieinwazyjna, bezpieczna dla zdrowia, o dużej skuteczności sięgającej 80-85%. Fala uderzeniowa świetnie radzi sobie z uciążliwym bólem i szybko likwiduje stan zapalny. 

Terapia działa na zasadzie stymulacji metabolizmu komórek, jak również poprawy cyrkulacji krwi, ponadto zwiększa produkcję kolagenu niezbędnego do odbudowy tkanki, jak również zmniejsza napięcia mięśniowe i rozpuszcza zwapnienia. W większości przypadków po terapii około 5 zabiegów dochodzi do wyleczenia dolegliwości. Pacjenci są zgodni, że już po pierwszych 2-3 zabiegach czują zauważalną poprawę.

Skuteczność terapii falą uderzeniową

Terapia ESWT jest bardzo skuteczna w walce z uciążliwym bólem. Z relacji naszych pacjentów wynika, że już po 1-2 zabiegach czują wyraźną ulgę w bólu i poprawę sprawności fizycznej. Przeważnie po serii 5 zabiegów większość świeżych dolegliwości udaje się wyleczyć. Trwałych efektów można spodziewać się po kilku tygodniach. Niestety, im dłużej zwleka się z rozpoczęciem leczenia i stan zapalny, z ostrego przechodzi w przewlekły, powstają zwapnienia, tym dłużej trwa leczenie – czasem terapia obejmuje 10 zabiegów, a czasem nawet 15. W związku z tym, zalecamy rozpoczęcie leczenia możliwie wcześnie, pozwoli to na szybsze osiągnięcie efektów terapeutycznych.

Wskazania do terapii falą uderzeniową to m.in:

• ostroga piętowa

• łokieć tenisisty i łokieć golfisty

• schorzenia ścięgna Achillesa

• zespół trzaskającego biodra

• zapalenie powięzi podeszwowej stopy

• kolano skoczka (ból ścięgien rzepki)

• bóle i schorzenia barku

• zespół pasma biodrowo-piszczelowego

• stany pourazowe

• naciągnięcia mięśni

• zespół mięśnia piszczelowego przedniego i tylnego

Falą uderzeniową można również oddziaływać na punkty spustowe, a więc czułe miejsca w mięśniach, które odpowiadają często za ból promieniujący do innych obszarów ciała.

Przeciwwskazania do terapii falą uderzeniową:

Fala uderzeniowa to zabieg nieinwazyjny i bezpieczny dla zdrowia.  Generalnie nie ma przeciwwskazań do jego wykonania, za wyjątkiem takich sytuacji jak: ciąża, nowotwór, kłopoty z krzepliwością krwi, czy rozrusznik serca. W razie wątpliwości zalecamy zapytać naszego specjalistę, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do przeprowadzania terapii falą uderzeniową.

Umów się na wizytę


  Obowiązek informacyjny - Zgodnie z art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (...) czytaj więcej

  Przyjmujemy

  Poniedziałek – Piątek 7.00 – 21.00

  Sobota8.00 – 15.00

  Informacje / Wizyty

  REHABILITACJA

  tel. +48 792 756 666
  tel.
  +48 796 626 161
  tel.
  +48 22 252 90 87

  ODCHUDZANIE & KOSMETYKA, ​REHABILITACJA

  tel. +48 796 626 161
  tel. +48 22 408 54 17

  e-mail: biuro@gabinety-rogowska.pl